Kasa Stefczyka – rozbój w biały dzień

Rozbój w biały dzień !!!

Moja znajoma, której nazwisko tu ze zrozumiałych względów pominę, postanowiła skusić się na dość atrakcyjny kredyt w Kasie Stefczyka.

Co, o owej pożyczce, mówi nam strona internetowa, wyżej wymienionej instytucji :

Pożyczka nazwana Fit, oferuje nam 0% prowizji, RRSO wynoszące 6,23%, możliwość wyboru dnia spłaty, oraz szybką decyzje wstępna, podejmowaną nawet w 15 minut.

( Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł. Cooooo ? To jest 6% ?!?! )

Co ma iluzja do rzeczywistości ?

Korzystając z formularza internetowego, moja znajoma wystąpiła o pożyczkę wynoszącą 3600 złotych, przy dochodach 1100 zł na rękę i 500 zł, z programu 500 plus, który jest uwzględniany, przez tą banksterską organizacje, którą trudno nazwać bankiem.

Kasa Stefczyka, zweryfikowała dochody mojej znajomym i zaproponowała jej podczas rozmowy telefonicznej – uwaga – 9000 złotych kredytu, przy jej niskich dochodach ?!?!

Rata, wynosiłaby prawie połowę jej dochodu, czyli ponad 450 złotych.

Czy, jest to próba zabójstwa, dramatu rozłożonego w czasie ?!?!

Z pewnością, można powiedzieć, że tak, ponieważ wiele osób zahipnotyzowanych fetyszem mamona, ulegnie pokusie i podpisze zabójczy cyrograf.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/13/cyrograf-podpis-certyfikat-licencja/

Znajoma, kierując się zdrowym rozsądkiem, po prostu zrezygnowała z tej chorej propozycji. Jednakże Kasa Stefczyka, idąc na “rękę” klientce, przyznała jej 3700 kredytu, zapraszając ją po odbiór pieniędzy i umowy.

I tutaj, zaczęła się wielostopniowa intryga manipulacyjna :

– nie dano klientce w spokoju przeczytać umowy

– nie załączono dokumentu odstąpienia od pożyczki

– w umowie, mowa o przekazaniu pieniędzy na konto, pomimo wypłaty pieniędzy w gotówce

– urzędnik nalegał, aby moja znajoma, wpłaciła już pierwszą ratę pożyczki, dzięki czemu, pożyczka zostałaby skonsumowana, bez prawa odstąpienia.

Na szczęście, do tego nie doszło, a papiery owej kuriozalnej pożyczki wylądowały u mnie na stole …

Umowa

Ten przerażający i sarkastyczny dokument, pełen jest diabolicznych i zaskakujących zapisów.

Zacznijmy jednak od początku. Klientce wypłacono do ręki (patrz foto) 3738,05 zł.

Jednak umowa, mówi nam, co następuje : Kwota pożyczki z uwzględnieniem kredytowych kosztów, wynosi : 8000 złotych, całkowita kwota kredytu, wynosi : 4249,05 zł … !!!!

( W tym ubezpieczenie wynoszące 1908,95 zł, zawarte w zakładzie ubezpieczeń : Twój Walor. Owo ubezpieczenie nie uwzględnia – utraty pracy, bo najlepiej licytuje się stojącego pod murem bezrobotnego … )

Kredyt, rozłożono na 60 rat od 2018-09-26 do 2023-09-26, 60 rat, po 184,99 zł. (Foto)

Dość niska rata, miała odciągnąć uwagę od ilości rat i prawdziwej kwoty kredytu, o co zadbali najemni, pracownicy Kasy Stefczyka, nastawieni na zysk, ogromny zysk i premie, robiące z człowieka, bezmózgie zwierzęta i posłuszne pieski.

Nie wspomnę, że 184,99 złotych, pomnożenie przez 60 miesięcy, daje zawrotną sumę : 11.099,4 złotych !!!!

Mówicie o lichwiarzach o instytucjach parabankowych, a instytucja szczycąca się polskimi korzeniami, okrada rodaków w biały dzień … ?

Proszę państwa, to jest rozbój w biały dzień … podszyty sarkazmem dramatu komedii, ponieważ dano dziecku klientki – domino i świnkę skarbonkę …

Jutro, pofatyguje się osobiście wraz ze znajomą, do owej lichwiarskie instytucji, aby porozmawiać z jej dyrektorem i omówić sprawę kredytowego incydentu.

I mam nadzieje, że ten incydent, to przypadek, a nie celowe i skoordynowane działanie, nastawione na łupienie najbiedniejszych.

Już sama kwota kredytu, służy podstępnemu zarabianiu na kliencie, który utrzymuje różnego rodzaju mafie, ubrane w rozkoszne nazwy spółek i towarzystw … , a może raczej, tajnych stowarzyszeń i lóż …

Przypominam, że od każdej umowy, można odstąpienia w ciągu 14 dni.

I zamierzam się jutro powołać na ten zapis lub powiadomić prokuraturę, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przez instytucje lichwiarską.

Jeśli, bank, będzie próbował, pogrywać ze mną, o całej tej sprawie dowie się cała Polska … a jak wiecie, prawda, jest prawem.

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2018/07/03/wojna-wolnego-czlowieka-z-terrorem-licencjonowanych-przez-panstwo/

O wynikach moich działań, powiadomię was w aktualizacji do tego wpisu.

Liga Świata

Samostanowienie i Samoograniczenie

https://pomagam.pl/ligaswiata

Aktualizacja : udało się odstąpić od umowy, wracam do swojej Bieszczadzkiej kamiennej jamy …

Advertisements