Czebole, Zaibatsu i Keiretsu

Czebole, Zaibatsu i Keiretsu

Iluminacka Korea

Czebol (kor. 재벌 tɕɛːbʌl), to zorganizowana grupa przestępcza, posiadająca oficjalny tytuł związku finansowego, skupiającego południowokoreańskie (forma konglomeratów), prywatne koncerny, chronione przez militarnych najemników.

Powstały one w latach 70-tych (XX wieku) z małych firm prywatnych, których członkowie zaangażowani byli w ruch masoński kontrolujący społeczeństwa za pomocą podziału, fetyszy, manipulacji i inżynierii społecznej.

Firmy te popierane przez władze wojskowe i iluminacką rodzinę Lee, wspierały planowanie gospodarcze i dyscyplinę niewolniczą wewnątrz przedsiębiorstw.

Do największych czeboli zaliczano Daewoo, Hyundai, Lucky Goldstar (dzisiejsze LG Group) i Samsunga (Trzy Gwiazdy – warto zwrócić na to uwagę).

Tutaj trzeba wspomnieć, że czebole powstały na fundamentach japońskich i koreańskich tajnych bractw, uczestniczących m.in. w światowym projekcie stworzenia bomby atomowej.

Iluminacka Japonia

Czebole, zależne od tajnych bractw w Japonii nazywane były Zaibatsu.

Zaibatsu, to sprytnie skonstruowane kartele finansowe, powstałe w okresie Edo, skupiały one takie korporacje jak Mitsubishi, Mitsui, Sumitomo i Yasuda.

(Zaibatsu (jap. 財閥 dosł. “grupa, klika, koteria finansowa”) – japoński termin oznaczający “rodzinny kartel finansowy”, syndykat, konglomerat.

Określenie to było używane w XIX wieku i pierwszej połowie XX wieku w odniesieniu do wielkich grup bankowo – przemysłowych kontrolowanych przez pojedyncze elitarne rodziny.

Cztery największe zaibatsu (jap. 四大財閥 yondai zaibatsu) wywodziły się jeszcze z okresu Edo.

Były to: Mitsubishi, Mitsui, Sumitomo i
Yasuda.

Korporacje “drugiego poziomu”, które pojawiły się pomiędzy wojną rosyjsko-japońską a wojną na Pacyfiku to: Okura, Koga, Nakajima i Ayukawa.

Zaibatsu często określane są jako
plutokracja. Aż do końca II wojny światowej odgrywały istotną rolę na japońskiej scenie politycznej, mając duży wpływ na partie polityczne i rząd.

Większość zaibatsu (m.in. Mitsui, Sumimoto i Yasuda, związane z przemysłem ciężkim) wspierała tzw. aktywną politykę zagraniczną, oznaczającą rozwiązywanie problemów na drodze zbrojnej.

Uważa się, że wpływ zaibatsu na politykę istotnie przyczynił się do agresywnej postawy Japonii na arenie międzynarodowej w pierwszej połowie XX wieku.

(Tylko w ten sposób filozofowie mogli wpłynąć na politykę Niemiec i Japonii, finansującą międzynarodowy projekt atomowy.)

Zaibatsu zostały technicznie zlikwidowane przez reformy przeprowadzone w czasie amerykańskiej okupacji Japonii po II wojnie światowej.

Majątki rodów kontrolujących zostały skonfiskowane, holdingi pełniące rolę “głów” dla poszczególnych zaibatsu – wyeliminowane. (Tak tajne bractwa wymieniają marionetki, udając reformy, zmiany…)

Rzeczywistość jest inna.

Zaibatsu, już w latach 30-tych (XX wieku) przeniosły się do Korei, a w Japonii powstał tzw. system nazywany Keirestu.

Keiretsu (jap. 系列 keiretsu, pol. system, serie), to grupa spółek powiązanych za pomocą zależności biznesowych, rodzinnych i kapitałowych.

Pierwsze keiretsu pojawiły się w Japonii w okresie “cudu gospodarczego” po II wojnie światowej.

Przed kapitulacją Japonii, jej przemysł był kontrolowany przez ogromne konglomeraty nazywane zaibatsu.

Każde z głównych keiretsu, jest skoncentrowane wokół jednego banku, który udzielał kredytów członkom keiretsu, a także posiadał w nich udziały.

Centralny bank ma dużą kontrolę nad spółkami tworzącymi keiretsu, pełniąc rolę jednostki monitorującej oraz podmiotu ratującego spółkę w sytuacjach kryzysowych.

Jednym ze skutków takiej struktury jest minimalna ilość wrogich przejęć na rynku japońskim, ponieważ żaden podmiot nie był w stanie konkurować z siłą banków.

W okresie powojennym można mówić o sześciu głównych keiretsu, choć granice między nimi rozmyły się w ostatnich latach.

1. Mitshubishi : Główne spółki grupy
Mitsubishi Bank Mitsubishi (do 1996)
Bank of Tokyo-Mitsubishi (1996–2006), Bank Mitsubishi UFJ (2006– )

2. Mitsui : Mitsubishi Bank Mitsubishi (do 1996), Bank of Tokyo-Mitsubishi (1996–2006), Bank Mitsubishi UFJ (2006– ), Browar Kirin, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Fuso, Mitsubishi Motors, Nippon Yusen, Shin-Nippon Petroleum, Tokio Marine and Fire Insurance

3. Sumitomo: Bank Sumitomo (do 2001), Bank Sumitomo Mitsui (2001– ), Browar Asahi, Koleje Hanshin, Koleje Keihan, Mazda, Koleje Nankai, Sumitomo Real Estate

4. Fuyo: Bank Fuji (do 2000)
Bank Mizuho (2000– ) , Canon, Hitachi, Marubeni, Matsuya, Nissan, Ricoh, Koleje Tobu, Yamaha

5. Dai-Ichi Kangyo : Bank Dai-Ichi Kangyo (do 2000), Bank Mizuho (2000– ), Fujitsu, Hitachi, Isuzu, Itochu, Tokyo Electric Power

6. Sanwa (“Midorikai”) : Bank Sanwa (do 2002), Bank UFJ (2002–2006)
Bank Mitsubishi UFJ (2006– ) Koleje Hankyū, Koleje Keisei, Kobe Steel, Konica Minolta, Kyocera, Orix, Shin-Maywa, Takashimaya, Toho

Poza tymi megagrupami, wiele spółek stworzyło mniejsze keiretsu. Nissan, Hitachi i ich firmy współpracujące wiąże ze sobą więź keiretsu, wywodząca się jeszcze z ich funkcjonowania w ramach jednego zaibatsu w okresie przedwojennym. Hankyu-Toho Group jest jeszcze silniej powiązanym keiretsu.

Współpraca przemysłu japońskiego, zachodniego i koreańskiego, przekłada się na produkcję nowoczesnych samochodów, statków, wyrobów elektronicznych kontrolujących społeczeństwa całego świata, chemicznych i stalowych, a zyski poprzez przeróżne banki i fundusze, fundacje … trafiają do rodziny Lee, która wykupuje ziemi bogate w surowce naturalne na całym świecie.

http://czuwajacy.blogspot.com/2017/01/zakon-zielonego-smoka.html

http://czuwajacy.blogspot.com/2016/02/ukryta-historia-japonskiego-projektu.html

Wojna wschód – zachód wśród rodzin Iluminackich w latach 90-tych (XX w) miała znaczący wpływ na keiretsu.

Wiele głównych banków znalazło się w kłopotach z powodu kredytów i było zmuszonych do połączeń lub zakończenia działalności.

Wynikiem tej celowej akcji było rozmycie się podziałów między keiretsu, które na nowo znalazły się w rękach głównych firm należących do układu Zaibatsu.

Na ten przykład Sumitomo Bank i Sakura Bank połączyły się w 2001 tworząc Sumitomo Mitsui Banking Corporation, a Sanwa Bank (bankier Hankyu-Toho Group) stał się częścią Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ.

Dodatkowo, wiele firm spoza systemu keiretsu, takich jak Sony, zaczęło wykazywać lepsze wyniki niż ich odpowiednicy wewnątrz systemu.

Powyższe przyczyny doprowadziły do powstania w kręgach biznesowych silnych opinii o nieefektywności starego modelu systemu keiretsu i spowodowały rozluźnienie powiązań o charakterze międzynarodowym.

Łoże elit japońskich i koreańskich przyjmują na dzień dzisiejszy wpływowych udziałowców z całego świata.

Rodzina Lee i świat zachodniego biznesu

Typowy model keiretsu nie pojawił się poza Japonią, ale wiele nie-japońskich grup jest określanych mianem keiretsu.

Należą do nich Virgin Group (Wielka Brytania) i Tata Group (Indie) oraz niektóre sojusze linii lotniczych, np. Oneworld i Star Alliance.

Ogólnie, te grupy prezentują wyraźniejsze zarządzanie hierarchiczne – góra-dół, scentralizowaną kontrolę lub (w przypadku sojuszu linii lotniczych) luźniejsze związki kapitałowe od “prawdziwych” keiretsu.

Banki określane jako centra keiretsu-podobnych systemów to między innymi Deutsche Bank i JP Morgan w swoich wczesnych latach w Stanach Zjednoczonych.

Spółka venture capital Kleiner, Perkins, Caufield & Byers (KPCB), główny gracz podczas tzw. dot com boom, określa swój portfel inwestycyjny jako keiretsu.

Podobnie jak japońskie keiretsu w okresie powojennym, KPCB zainwestowało w niezależne przedsiębiorstwa z wielu sektorów gospodarki i zachęcało do tworzenia powiązań biznesowych między nimi. Uczyniło to z ich portfela najbliższą analogię keiretsu poza Japonią.

W Ameryce istnieje Keiretsu Forum, określające się jako największa sieć aniołów biznesu na świecie.

Południowokoreańskie konglomeraty czebol są często porównywane do keiretsu, ponieważ tak jak one wywodzą się z przedwojennych japońskich zaibatsu.

Niedługo przypatrzymy się Samsungowi i jego trzem gwiazdom, ponieważ firma założona w 1938 roku, przez masona Lee Byung-chula, jest najlepszym przykładem korporacji mafijnej kontrolującej miliardy osób na całym świecie.

Nie wierzysz, masz prawo Lee Byung – Chul, był członkiem bogatej rodziny ziemian, należącej do rodu – klanu Gyeongju Lee (Li), który jest wierny wierze w Wielką Boginię i Saturna.

Klan Lee, rządzi Koreą, na ten przykład Lee Byung-chull, założył Samsung Group; Lee Kun-hee, jest byłym CEO Samsunga; a I Lee Myung-bak, jest byłym prezydent Korei Południowej.

I jeszcze jedno, Iluzje Elona Muska, wspierane są przez dalekowschodnie loże masońskie.

Sony, Samsung, czy LG … , nie toczą wojen z sobą, toczą one wojny właśnie z tobą, masz pseudo wybór, wybór nad tym, kto będzie cię kontrolował i czerpał zysk z Twojej ignorancji i naiwności …

Podobna zorganizowana architektura władzy utkwiona w prywatnych i państwowych przedsiębiorstwach istnieje w Polsce, z kilkoma drobnymi różnicami :

-) w Polsce teza i antyteza przejmuje władze okresowo i naprzemienne

-) za wyprowadzaniem zysku stają najmniej inteligentnej, ale za to bardzo pazerne marionetki, splamione wieloma utajnionym przestępstwami, które w razie niepowodzenia, można utopić w łyżce kontrolowanych przecieków …

-) polskie Czebole, Zaibatsu i Keiretsu to m.in : PZU, PGNiG, PGE, Enea, Lotos, Tauron, Polsat, banki …

-) w Polsce występują też mafie o charakterze międzynarodowym : Orange, T-Mobile, TVN, banki …

Elity skupiają w swoich dłoniach głównych producentów iluzji i fetyszy, od których zostaliście uzależnieni : mamona, nauki, technologii, pseudo duchowości i bogactw naturalnych, które zostały wam zabrane i zmonetyzowane …

Czcicie złodziei, wykorzystujących najemników do podporządkowywania sobie społeczności lokalnych i międzynarodowych.

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2014/12/02/urzednicza-sitwa-platformy-obywatelskiej-oraz-prawa-i-sprawiedliwosci-cz-1/

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2014/12/02/urzednicza-sitwa-platformy-obywatelskiej-prawa-sprawiedliwosci-cz-2/

Liga Świata
Samostanowienie i Samoograniczenie

Advertisements