Monsanto, Europa, glifosaty i rak

Rakotwórcze Glifosaty w moczu: dziedzictwo roundup-u.

W kwietniu b.r, posłowie Parlamentu Europejskiego, zgłosili się na badanie moczu, aby sprawdzić, czy glifosat – rakotwórczy składnik herbicydów, główna przyczyna raka w Europie, jest obecny w ich organizmach.

48 osób z 13 krajów, wzięło udział w badaniu, którego wyniki nie zostały podane do powszechnej wiadomości publicznej, przez skuteczną blokadę medialną.

Według wyników testu przeprowadzonego w niemieckim laboratorium za pomocą metody ELISA ( ELISA (ang. enzyme-linked immunosorbent assay), czyli test immunoenzymatyczny lub immunoenzymosorpcyjny – jeden z najpowszechniej stosowanych testów w badaniach biomedycznych, zarówno naukowych, jak i diagnostycznych. Służy on do wykrycia określonych białek w badanym materiale z użyciem przeciwciał poliklonalnych lub monoklonalnych skoniugowanych z odpowiednim enzymem.): 

“Wszyscy uczestnicy testów, wydalili z moczem Glifosaty.”

Eksperyment został zainicjowany przez zasiadającą w Parlamencie Europejskim – Partię Zielonych, która chce zakazu stosowania kontrowersyjnego herbicydu w Unii Europejskiej.

Posłowie mieli średnio 1,7 mikrogramów / litr glifosatu w moczu, jest to 17 razy wyższa dawka, niż przewiduje to norma europejska w stosunku do wody pitnej (0,1 mikrograma / litr). 

Oznacza to, że każda osoba poddana testom, przyjmuje wraz z jedzeniem i wodą pitną, ogromne ilości rakotwórczych pestycydów.

Spośród 48 uczestników, 80% badanych osób pochodziła z Belgii, Francji i Niemiec. Uczestnicy z Litwy, Hiszpanii i Chorwacji posiadali najwyższe stężenie glifosatu w moczu. Najniższe stężenie, wykryto w moczu uczestników testów z Włoch, Finlandii i Irlandii.

Z Glifosatami spotykają się wszyscy mieszkańcy Europy i 60% wszystkich wystepujących odmian nowotworów jest jego dziełem. 

Międzynarodowa Agencja Badania Raka (IARC) ogłosiła w marcu 2015 roku, że : ” … możliwa jest rakotwórczość środka chwastobójczego Roundup, firmy Monsanto, a także innych herbicydów produkowanych przez firmę Syngenta i Dow, które posiadają w swoim składzie glifosaty.”

Pomimo silnej opozycji ze strony Komisji Europejskiej, kraje takie jak Francja, Szwecja, Włochy i Holandia, dostarczyły podpisaną przez 1,4 miliona ludzi, petycję wzywająca UE, do zakazu stosowania glifosatów na terenie całej Europy.

Pomimo merytorycznie niepodważalnych badań, szefowie EU, w tym Donald Tusk, nie wierzą w badania, opinie i głosy wielu lekarzy, ponieważ zagraża to : “europejskim uprawom rolnym i dobrym kontaktom handlowym między USA, a UE .” ?!?!?!

“Jesteśmy wkurzeni (Partia Zielonych), że nasze rządy chcą pozwolić na obecność tej trucizny przez kolejne dziewięć lat na europejskim rynku! Żaden człowiek, nie powinien mieć tej trucizny w swoim organizmie …”

Pozwolenie na dystrybucje produktów zawierających glifosat na terenie UE wygasa z końcem czerwca. Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności wraz z IARC, powinny natychmiast wydać jednomyślna decyzje, o zakazie stosowania produktów opartych na glifosatach na terenie UE.  

Monsanto stanowczo zaprzeczyło, że glifosaty są szkodliwe dla zdrowia oraz są przyczyną raka, żądając natychmiastowego wycofania raportu IARC.

Niemiecki test “Urinale 2015”, zbadał stężenie glifosatów w moczy ponad 2000 uczestników. 

“Badania wykazały, że skala problemu jest gigantyczna. Stężenie glifosatów w moczu przekroczyło dozwolone stężenie od 5 do 42 razy. 99,6 % badanych, miało zawyżony poziom glifosatów w moczu. Oznacza to fizyczne zniszczenie, praktycznie wszystkich mieszkańców Niemiec …”

Szereg innych badań doprowadził do wykrycia pestycydów w kobiecych produktach higienicznych, produktach spożywczych i ludzkich ciałach, choć lekarz nie powie ci, czym spowodowany jest dany rodzaj nowotworu, czy alergii …

Badania wykazały, że od 2013 roku, zawyżony dawki glifosaty w moczu, można znaleźć u osób z 18 państw europejskich, w tym polski. 

Parlament UE, zareagowała na problemy zdrowotne milionów osób, nawołując – a nie zakazując – do ścisłego ograniczenia użycia toksycznych herbicydów zawierających glifosat.

Rośliny przez korzenie, wyciągają z gleby nie tylko substancje odżywce ale w głównej mierze glifosaty, zatruwające rośliny poprzez wyniszczenie minerałów i witamin. Wyjałowiona gleba, to wyjałowione rośliny. 

Parlament Europejski, sprzeciwił się Komisji Europejskiej, która chciała obecności herbicydów zawierających glifosatów przez następne 15 lat. 

1 374 225 głosów przeciw stosowaniu herbicydów, nie jest wiążące dla Komisji i rządów UE. Widać odpowiedzialność moralna jaka ciąży na przedstawicielach obywateli UE, pozwoli tylko na dyskusję, ale nie na stratę milionów euro łapówek. 

Rezolucja wzywa do stosowania glifosatów bez zgody ze strony WHO, czy IARC. Chodzi o nieprofesjonalne zastosowanie herbicydów w : 

– parkach publicznych 

– placach zabaw

– ogrodach

Pozwolenie na stosowanie herbicydów w Europie zostało przedłużone o kolejne 7 lat.

Zakazano (ponieważ jest to, nie do przyjęcia) oprysku roślin dwa tygodnie przed zbiorami, co “ułatwiało” zbiór poprzez wysychanie liści.

Obecnie preparaty z glifosatem, są licencjonowane dla szerokiej gamy upraw, w tym pszenicy, jęczmienia, owsa, rzepaku, siemienia lnianego, fasoli i grochu.

Oznacza to, masowe ludobójstwo, bowiem chleb, fasole i groch zjadają wszyscy w każdej grupie wiekowej na terenie całej Europy.

Uderzenie w dietę, kopiuje nazistowskie eksperymenty obozowe. 

Komisja Europejska, w interesie publicznym wezwała EFSA, do niezwłocznego ujawnienia wszystkich dowodów naukowych, które służą pozytywnej klasyfikacji glifosatu.

Komisji wezwała także do monitorowania produktów importowanych i produkowanych w EU pod względem zawartości glifosatów.

Ponadto komisja twierdzi, że dostarczono jej niekompletną dokumentacje odnosząca się do zaburzeń endokrynologicznych.

“Parlament Europejski, ma dziś poważne obawy co do obecności glifosatów na rynku europejskim.

Wolelibyśmy, aby posłowie poszli za głosem Komisji Ochrony Środowiska i w całości odrzucili pomysł stosowania glifosatów w Europie.”

Dużym sukcesem zielonych jest zebranie 1,4 mln podpisów, pod petycją całkowitego zakazu stosowania glifosatów w Europie. 

Jednak głosy ludzi nie mają żadnego wpływu na politykę hierarchiczną w, której zawsze będzie rządził pieniądz, korumpujący idiotów wystawianych przez szefów partii regionalnych. 

“Biorąc pod uwagę poważne problemy zdrowotne i środowiskowe oraz sprzeczne opinie naukowe dotyczące glifosatu, skandalem jest próba zmuszenia parlamentu europejskiego przez członków komisji europejskiej, do głosowania na rzecz przedłużenia o kolejne 15 lat, stosowania glifosatów w Europie …”

Georgina Downs (http://www.pesticidescampaign.co.uk), twierdzi, że :

” Parlament europejski to marionetki nie mające pojęcia o zagrożeniu ze strony pestycydów. Zagrożone jest życie rolników, konsumentów, osób postronnych, amatorów stosujących środki zawierajace glifosaty w swoich ogrodach, oraz zwierząt i owadów … 

Cały ekosystem, runie z powodu wyjałowienia ziemi, zatrucia wody gruntowej i chorób dziesiątkujących populacje ludzką …

Na dotychczas zdrowych obszarach wiejskich, (na terenie całej Europy), zaczynają chorować niemowlęta, dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze, nikt nie dba o ludzi pracujących z toksyczną chemią. 

Coraz więcej nieświadomych osób, używa trucizn do opryskiwania swoich działek i ogrodów … ”

Rolnicy ze stanu Nebraska, u których zdiagnozowano wiele odmian raka, pozwali firmę Monsanto, producenta chemikaliów rolniczych i nasion GMO. 

https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/10/02/imperium-zla-12-rakotworczych-produktow-monsanto/

https://plus.google.com/+LigaŚwiata/posts/Ge251VeM9Lc

Rolnicy twierdzą, że glifosat, zawarty w popularnym herbicydzie produkowanym przez korporacje Monsanto, doprowadził do masowych zachorowań na rak, a korporacja wprowadza opinie publiczną w błąd opowiadając o nieszkodliwości herbicydów …

Pozew został złożony w ubiegłą środę w sądzie federalnym w Lincoln (Nebraska). 

Glifosat jest aktywnym składnikiem herbicydu Roundup, firmy Monsanto.

W pozwie, rolnicy wspomnieli także o nielegalnych działaniach firmy monsanto, polegających na niszczeniu stron internetowych prezentujących niewygodne dla firmy wyniki badań glifosatów. Firma dyskredytuje, kasuje i usuwa linki do niezależnych badań, za pomocą porozumienia z rządem i firmą Google.

“Monsanto broni sfałszowanych danych poprzez kampanie dezinformacyjną, za pomocą, której przekonuje agencje rządowe, rolników i społeczeństwo.

Glifosaty najcześciej są związane z chłoniakiem Hodgkina i innymi nowotworami układu krwiotwórczego w tym szpiczaka i chłoniaka B-komórkowego.

U wszystkich rolników zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego.

Glifosaty zostały zakazane w Holandii, Francji, Sri Lance i na Bermudach.

Roundup jest stosowany na 100 gatunkach roślin uprawnych. W 2001 roku, w samej Ameryce zużyto 85 miliona funtów (3.000E7 kg) środków zawierających glifosaty, w 2007 roku zużyto aż 185 mln funtów (8.000E7 kg), tego typu toksycznych środków … !!!

“Glifosat znajduje się w rzekach, strumieniach i wodach gruntowych na obszarach rolnych. 

Znaleziono go w żywności, moczu narażonych osób, a także w moczu mieszkańców miast, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z glifosatem ” .

Przeciwko monsanto, wystąpiono także w Indiach i Burkina Faso, gdzie firma nawoziła uprawy bawełny. Podobne procesy czekają Monsanto w 7 największych miastach USA ( m.on. Portland, Seattle i San Diego … )

W lipcu 2016 roku, w Vermont zostaną wprowadzone obowiązkowe etykiety na produkty zawierające GMO. 

W marcu 2016 roku, senat USA przegłosował ustawę 2609 (nazwano ją : DARK Act – ponieważ chciano zabronić oznaczania produktów zawierających GMO ), pozwalającą na wprowadzanie etykietowania produktów zawierających GMO.

Od teraz tacy producenci i takie produkty jak : Mars, M & M i Snickers, Del Monte, Kellogg i General Mills … muszą oznaczać swoje produkty symbolem : GMO.

Liga Świata

Advertisements